Wielu pilotów linii lotniczych zaczynało swoją karierę w Aeroklubie Śląskim

Dołącz do nich, dołącz do nas ...
Loty widokowe
nad Katowicami, Śląskiem, Beskidami
Kup bilet!
Szkolenie pilotów
samolotowych i szybowcowych
Kliknij i zostań pilotem
Ląduj i tankuj na EPKM
Lotnisko w samym centrum
Zobacz dane lotniska

Witamy!

Nasza historia sięga 1927 roku. Jako stowarzyszenie pod nazwą Aeroklub Śląski istniejemy od 1931 roku. Natomiast od 1995 roku prowadzimy działalność lotniczą w obecnej formie jako: zatwierdzona organizacja szkolenia lotniczego, certyfikowany przewoźnik lotniczy, certyfikowana organizacja obsługowa, certyfikowana organizacja zarządzania ciągłą zdatnością do lotów statków powietrznych, a także jako właściciel i zarządzający lotniskiem Muchowiec w Katowicach oraz jako licencjonowany klub sportowy w sporcie lotniczym, członek Aeroklubu Polskiego – Polskiego Związku Sportu Lotniczego.

Jesteśmy stowarzyszeniem ludzi uprawiających wszelkiego rodzaju sporty lotnicze i pasjonatów lotnictwa. Nasze grono tworzą ludzie dorośli, doświadczeni w lotnictwie a także ludzie młodzi – zajmujący się modelarstwem lotniczym lub rozpoczynający „karierę lotniczą” od nauki pilotażu na szybowcach. Zrzeszamy ponad 200 członków. Naszą podstawową działalnością jest szkolenie lotnicze i popularyzacja sportów lotniczych w jak najszerszym zakresie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i dołączenia do nas. Jesteśmy otwarci i chętnie dzielimy się naszą pasją.

Śląski Air Show

03.09.2016