O Aeroklubie Śląskim

Aeroklub Śląski jest stowarzyszeniem wpisanym do Krajowego Rejestru Sądowego Rejestru Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji i Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej oraz Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Katowicach Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000100279, NIP: 634-00-21-636, Regon: 271951917.

Prowadzimy działalność statutową w zakresie popularyzacji lotnictwa, modelarstwa lotniczego, sportu lotniczego, szkoleń i treningu dla pilotów zrzeszonych w naszym aeroklubie, organizacji imprez lotniczych. W celu pozyskania środków na naszą działalność statutową, prowadzimy również działalność gospodarczą, przede wszystkim jako:

• Zatwierdzona Organizacja Szkolenia Lotniczego (ATO) w zakresie szkolenia pilotów do licencji pilota szybowcowego – SPL, świadectwa kwalifikacji pilota samolotu ultralekkiego – UAP, licencji pilota samolotowego turystycznego – LAPL(A), licencji pilota samolotowego turystycznego – PPL(A),
  • Certyfikowany Przewoźnik Lotniczy (AOC) w zakresie przewozu lotniczego osób z punktu A do A – loty widokowe samolotem i szybowcem,
  • Certyfikowana Organizacja Obsługowa (AMO) w zakresie obsługi technicznej szybowców i samolotów na potrzeby własne oraz innych użytkowników naszego lotniska,
  • Certyfikowana Organizacja Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu (CAMO) w zakresie zarządzania własną flotą użytkowaną w celach zarobkowych (szkolenie i przewóz).

EASA_Logo.54c10d2be603c

Gwarancja bezpieczeństwa

Cała nasza działalność jest certyfikowana przez nadzór państwowy nad lotnictwem cywilnym (Urząd Lotnictwa Cywilnego), zgodnie z najnowszymi europejskimi wymaganiami bezpieczeństwa, określonymi przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Posiadane przez nas certyfikaty potwierdzają spełnienie przez Aeroklub Śląski najwyższych standardów.

Doświadczony personel

Zatrudniamy tylko doświadczony personel posiadający odpowiednie kwalifikacje. Wszyscy nasi instruktorzy i piloci posiadają wymagane licencje i uprawnienia, odpowiednie dla danego zakresu szkolenia lub wykonania lotu usługowego. Personel techniczny posiada licencje i upoważnienia do obsługi technicznej i poświadczania obsługi. Dbamy aby cały nasz personel był na bieżąco szkolony i podwyższał swoje kwalifikacje. Zależy nam na stabilnym i dobrze współpracującym zespole – a to wszystko aby zapewnić najwyższą jakość obsługi i najwyższy możliwy standard bezpieczeństwa.