Juniorzy młodsi Aeroklubu Śląskiego najlepsi w Polsce

Zawody modelarskie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka  pod nazwą „Młodzi Modelarze na Start” organizowane przez Aeroklub Ślaski na dobre zagościły na Lotnisku Muchowiec w Katowicach. W tym roku wystartowało  48 zawodników w siedmiu kategoriach modeli latających: modeli swobodnie latających, modeli rakiet, modeli na uwięzi oraz modeli szybowców sterowanych radiem.

Wielu spośród zawodników biorących udział w tej imprezie, tydzień później uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w Gliwicach w dniach 4 i 5 czerwca br reprezentując Aeroklub Śląski.  Zdobyli tam 4 medale. W kategorii modeli prędkich na uwięzi  Maciej Rojek wywalczył złoty medal. Tomasz Sokołowski – srebro a Jacek Łopuszański – brąz. W kategorii modeli rakiet, Wiktoria Maj zajęła drugie miejsce, zdobywając srebrny medal.

Tym samym, zespołowo reprezentacja Aeroklubu Śląskiego wywalczyła pierwsze miejsce pokonując 25  ekip w kraju.

Dziękujemy naszym instruktorom: Remigiuszowi Pyka, Pawłowi Praus i Waldemarowi Maj za przygotowanie naszej drużyny.