Nowy samolot we flocie Aeroklubu Śląskiego

Nasza flota wzbogaciła się o kolejny samolot. Dzisiaj dotarł do nas Tecnam P-92 Echo certyfikowany w klasie LSA. Kupiony przez Aeroklub Śląski samolot jest aktualnie „dopieszczany” przez mechanika w aeroklubowym hangarze. Po zakończeniu spraw formalnych związanych z zarejestrowaniem będzie służył naszym członkom do lotów treningowych a kursantom do szkolenia do licencji PPL(A) oraz LAPL(A). Nowy nabytek to kolejny krok w rozwoju naszej floty, który sukcesywnie realizujemy od kilku lat. Jako jeden z niewielu ośrodków szkolenia możemy poszczycić się flotą aż siedmiu samolotów szkolnych w skład której wchodzą dwie Cessny 172S, trzy Cessny 150, Tecnam P-92JS oraz samolot ultralekki DV-1 Skylark.