Sukcesy modelarzy Aeroklubu Śląskiego

Pierwsza połowa sezonu modelarskiego 2016r. zaowocowała  licznymi  sukcesami sportowymi. W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych  w Gliwicach nasi modelarze zdobyli  złoty medal, dwa srebrne i jeden brązowy. Zawodnicy Aeroklubu Śląskiego zajęli pierwsze miejsce zespołowo.

W Mistrzostwach Polski Modeli Latających na Uwięzi  w Aeroklubie Włocławskim nasi modelarze zdobyli kolejne  medale: Krystian Borzęcki wielokrotny Mistrz Polski  w kategorii modeli akrobacyjnych ponownie zdobył złoty medal. Złoty i srebrny medal  w kategorii modeli prędkich zdobyli Paweł Praus  i  Robert Holeczek.  W kategorii modeli prędkich-rodeo medale złoty i srebrny zdobyli Robert Holeczek i Szymon Beczała.

Mistrzostwach Polski modeli kosmicznych, które odbyły się w Nowym Targu, także owocowały w sukcesy zawodników naszego aeroklubu. Kinga Kopciuch Maj, Mateusz Maj i Wiktoria Maj   zdobyli pięć  medali: dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy.

W sumie mamy już 15 medali!