Zapisz się na kurs pilotażu
Zostań pilotem samolotowym lub szybowcowym
Podziwiaj Śląsk z góry
Kup voucher na lot widokowy
Zostań naszym członkiem
Korzystaj z przywilejów i promocji
Banner Shadow

Ośrodek szkolenia lotniczego

Loty pasażerskie (widokowe)

Działalność statutowa

O nas

Aeroklub Śląski jest stowarzyszeniem. Zrzeszamy ponad 200 członków, z czego większość stanowią piloci samolotowi i szybowcowi wyszkoleni w naszym ośrodku.

Prowadzimy działalność statutową w zakresie popularyzacji lotnictwa, modelarstwa lotniczego, sportu lotniczego, szkoleń i treningu dla pilotów zrzeszonych w naszym aeroklubie. Jesteśmy również prężnie działającą organizacją certyfikowaną jako:

Organizacja Szkolenia Lotniczego (ATO) szkoląca pilotów samolotowych i szybowcowych,

Przewoźnik Lotniczy (AOC) organizujący loty widokowe samolotem i szybowcem,

Organizacja Obsługowa (AMO) w zakresie obsługi technicznej szybowców i samolotów na potrzeby własne oraz innych użytkowników naszego lotniska,

Organizacja Zarządzania Ciągłą Zdatnością (CAMO) w zakresie zarządzania naszą flotą.

• About Us Gallery

Aktualności

Trwa nabór na kolejny kurs do licencji pilota samolotowego turystycznego PPL(A), pilota samolotowego rekreacyjnego LAPL(A) oraz świadectwa kwalifikacji pilota samolotu ultralekkiego UAP. Szkolenie rozpoczyna się 27 listopada 2018 roku (wtorek) o godzinie 17:00 w sali szkoleniowej Aeroklubu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Lotnisko 1.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie kursami oraz ograniczoną ilość miejsc, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zainteresowane szkoleniem zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Sukces modelarzy Aeroklubu Śląskiego na Mistrzostwach Świata

Juniorzy z naszego aeroklubu – Dominik Siuda i Jakub Mucha, zdobyli złoty medal w kategorii F2C (wyścig zespołowy) na Mistrzostwach Świata Modeli Latających na Uwięzi, które odbyły się w dniach 14-19 lipca, we francuskiej miejscowości Landres. Krystian Borzęcki (Aeroklub Śląski), najlepszy z Polaków senior, ulokował się na 11 miejscu spośród 85 startujących zawodników w kategorii modeli akrobacyjnych na uwięzi.

[CZYTAJ WIĘCEJ] Źródło: AEROKLUB POLSKI

Nasza flota

Aeroklub Śląski, jako jeden z nielicznych ośrodków jest w posiadaniu stosunkowo młodej, licznej i własnej floty, która składa się z 6 samolotów, 7 szybowców oraz balonu na ogrzane powietrze.

Cessna 172S, SP-KSL

Cessna 172S, SP-CMW

Cessna F150L, SP-HMR

Cessna F150L, SP-KIR

Tecnam P92-JS, SP-KYB

DV-1 Skylark, SP-SASL

SZD-51-1 Junior, SP-3302

SZD-51-1 Junior, SP-3343

SZD-50-3 Puchacz, SP-3482

SZD-50-3 Puchacz, SP-3355

SZD-41 Jantar Std, SP-3051

SZD-48-3 Jantar Std 3, SP-3272

Technikum Lotnicze – Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Technikum Lotnicze – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.

Politechnika Śląska – Wydział Transportu.

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu.

Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich.

Aeroklub Polski – Polski Związek Sportu Lotniczego.

Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo