Slider
Zapisz się na kurs pilotażu
Zostań pilotem samolotowym lub szybowcowym
Slider
Podziwiaj Śląsk z góry
Kup voucher na lot widokowy
Slider
Zostań naszym członkiem
Korzystaj z przywilejów i promocji
Banner Shadow

Ośrodek szkolenia lotniczego

Loty pasażerskie (widokowe)

Działalność statutowa

O nas

Aeroklub Śląski jest stowarzyszeniem. Zrzeszamy ponad 200 członków, z czego większość stanowią piloci samolotowi i szybowcowi wyszkoleni w naszym ośrodku.

Prowadzimy działalność statutową w zakresie popularyzacji lotnictwa, modelarstwa lotniczego, sportu lotniczego, szkoleń i treningu dla pilotów zrzeszonych w naszym aeroklubie. Jesteśmy również prężnie działającą organizacją certyfikowaną jako:

 Organizacja Szkolenia Lotniczego (ATO) szkoląca pilotów samolotowych i szybowcowych,

 Przewoźnik Lotniczy (AOC) organizujący loty widokowe samolotem i szybowcem,

 Organizacja Obsługowa (AMO) w zakresie obsługi technicznej szybowców i samolotów na potrzeby własne oraz innych użytkowników naszego lotniska,

 Organizacja Zarządzania Ciągłą Zdatnością (CAMO) w zakresie zarządzania naszą flotą.

  • About Us Gallery

Aktualności

Zapraszamy na FAJERĘ – Największy Śląski Air Show, organizowany przez Aeroklub Śląski pod patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej, Marszałka Województwa Śląskiego i Prezydenta Katowic.

Widowiskowe podniebne akrobacje, rekonstrukcje walk i historyczne dioramy – już 15 czerwca powrócą na lotnisko Muchowiec! W tym roku wydarzenie zostało włączone w oficjalne obchody 100-lecia Powstań Śląskich.

W wydarzeniu udział weźmie m.in. słynna grupa lotnicza The Flying Bulls! W Katowicach zobaczymy: Bombowiec B-25J „Mitchell”, myśliwiec P38 „Lightning” (jedyny w Europie!), myśliwiec pokładowy US NAVY F4U-4 „Corsair”, North American T-28B „Trojan”.

Podczas FAJERY ponownie wystąpi Lukasz Czepiela – pilot akrobacyjny i wyścigowy, mistrz świata Red Bull Air Race w klasie Challenger Cup!

Zobaczymy również: legendarny myśliwiec II wojny światowej P-51D Mustang, grupę akrobacyjną Firebirds, najszybszy samolot tłokowy w Polsce Yak-3U oraz replikę samolotu Spitfire.

Niezapomnianych atrakcji i klimatu historycznego zapewni ponad 300 rekonstruktorów oraz 100 zabytkowych pojazdów wojskowych.

Szczegóły na: fajera.com oraz facebook.com/slaskafajera

Trwa nabór na kolejny kurs do licencji pilota samolotowego turystycznego PPL(A), pilota samolotowego rekreacyjnego LAPL(A) oraz świadectwa kwalifikacji pilota samolotu ultralekkiego UAP. Szkolenie rozpoczyna się 10.07.2019r. (środa) o godzinie 17:00 w sali szkoleniowej Aeroklubu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Lotnisko 1. 

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie kursami oraz ograniczoną ilość miejsc, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zainteresowane szkoleniem zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Nasza flota

Aeroklub Śląski, jako jeden z nielicznych ośrodków jest w posiadaniu stosunkowo młodej, licznej i własnej floty, która składa się z 6 samolotów, 7 szybowców oraz balonu na ogrzane powietrze.

Cessna 172S, SP-KSL

Cessna 172S, SP-CMW

Cessna F150L, SP-HMR

Cessna F150L, SP-KIR

Tecnam P92-JS, SP-KYB

DV-1 Skylark, SP-SASL

SZD-51-1 Junior, SP-3302

SZD-51-1 Junior, SP-3343

SZD-50-3 Puchacz, SP-3482

SZD-50-3 Puchacz, SP-3355

SZD-41 Jantar Std, SP-3051

SZD-48-3 Jantar Std 3, SP-3272

Współpraca

Technikum Lotnicze – Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Technikum Lotnicze – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.

Politechnika Śląska – Wydział Transportu.

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu.

Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich.

Aeroklub Polski – Polski Związek Sportu Lotniczego.

 

 

Nasi partnerzy

Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo