Banner Shadow

Loty pasażerskie (widokowe)

Działalność statutowa

O nas

Aeroklub Śląski jest stowarzyszeniem. Zrzeszamy ponad 200 członków, z czego większość stanowią piloci samolotowi i szybowcowi wyszkoleni w naszym ośrodku.

Prowadzimy działalność statutową w zakresie popularyzacji lotnictwa, modelarstwa lotniczego, sportu lotniczego, szkoleń i treningu dla pilotów zrzeszonych w naszym aeroklubie. Jesteśmy również prężnie działającą organizacją certyfikowaną jako:

Organizacja Szkolenia Lotniczego (ATO) szkoląca pilotów samolotowych i szybowcowych,

Przewoźnik Lotniczy (AOC) organizujący loty widokowe samolotem i szybowcem,

Organizacja Obsługowa (AMO) w zakresie obsługi technicznej szybowców i samolotów na potrzeby własne oraz innych użytkowników naszego lotniska,

Organizacja Zarządzania Ciągłą Zdatnością (CAMO) w zakresie zarządzania naszą flotą.

• About Us Gallery

Aktualności

Z uwagi na panujący stan epidemii i związane z tym ograniczenia informujemy, że termin spotkania organizacyjnego w sprawie szkolenia do licencji pilota szybowcowego zostaje przesunięty na 17.06.2020r (środa) na godzinę 17.00.

Z wielkim żalem informujemy, że w wieku 83 lat zmarł płk pil. Marek Zapiór. Był wieloletnim kierownikiem Aeroklubu Śląskiego, inicjatorem powstania Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Lotnictwa Wojskowego RP w Katowicach, gdzie przez dwie kadencję pełnił funkcję prezesa. Do samego końca aktywnie wspierał działalność Aeroklubu Śląskiego.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 22 maja 2020 roku o godzinie 10.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, po czyn nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz komunalny w Katowicach przy ulicy Murckowskiej.

Po wydłużonej przerwie zimowej, już od niedzieli (24.05) loty zapoznawcze i widokowe powracają do Aeroklubu Śląskiego.

Chcesz przekonać się jak wygląda świat z lotu ptaka? Zrób prezent sobie lub swoim bliskim i zapisz się na jedną z naszych dostępnych tras:

– Katowice i Aglomeracja Śląska
– Beskid Śląski
– Jura – szklakiem orlich gniazd
– Tatry
– Własna trasa

Jeśli to dla Ciebie wciąż za mało, możesz spróbować swoich sił za sterami samolotu podczas lotu zapoznawczego.

Vouchery i rezerwacje dostępne są pod adresem:  https://loty.katowice.pl

Wszystkie loty wykonujemy z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa i ochrony osobistej

Nasza flota

Cessna 172S SP-KSL

Cessna 172S SP-CMW

Tecnam P2002-JF SP-FCL

Tecnam P2002-JF SP-FCP

Tecnam P92-JS SP-KYB

SZD-51-1 Junior SP-3302

SZD-51-1 Junior SP-3304

SZD-51-1 Junior SP-3343

SZD-50-3 Puchacz SP-3355

SZD-50-3 Puchacz SP-3482

SZD-48-3 Jantar Std 3 SP-3272

SZD-41 Jantar Std SP-3051

Współpraca

Praktykują u nas uczniowie Technikum Lotniczego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Współpracujemy z Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu.

Ściśle współpracujemy ze Światowym Stowarzyszeniem Lotników Polskich.

Aeroklub Śląski obsługuje Kancelaria Adwokacka – Anna Groyecka-Kurdybelska

Szkolenia lotnicze